Facebook'ta Paylas  

DENETİM EĞİTİMLERİMİZ BAŞLIYOR... Eğitim Takvimi ve Detaylar için tıklayınız...


 

Değerli Üyemiz,

“Denetim, Denetim Standartları ve Uygulamaları” alanına ilişkin eğitim sürecinin ilk aşaması olan “Sanal Eğitim” ile akabinde başlayacak olan Yüz Yüze Eğitim detayları şu şekildedir.

1-Bağımsız Denetim Eğitimine Katılım Koşulları :

- SMMM ruhsatına sahip olmak.

- TÜRMOB Eğitim portalına, “Denetim, Denetim Standartları ve Uygulamaları alanı için başvurmuş olmak.

- TTK ve KOBİ-TFRS sınıf eğitimlerine katılmış olmak.

2-Bağımsız Denetim Eğitim Süreci :

2-1- Bağımsız Denetim Sınıf eğitimleri öncesinde sanal eğitime katılmanız gerekmektedir. https://egitim.tesmer.org.tr/portal/  adresli portalda  Denetim sanal eğitimi  21 Mayıs 2012 Pazartesi  Saat: 10:00’da  başlayıp 28 Mayıs 2012 Pazartesi  Saat:23:59’da sona erecektir

36 saatlik SANAL EĞİTİM; FİİLEN ilgili Bağımsız Denetim Eğitimi web sayfasında  videoların İZLENMESİ  anlamına GELMEMEKTEDİR. Yani portalda 36 saat geçirmek zorunlu değildir.  Videolar eğitim sürecinizi tamamlamanıza yardımcı olabilmek açısından hazırlanmıştır ve videoları izlemek faydalı olacaktır. Portaldaki tüm içerikler size dağıtılan CD’lerdeli içerikler ile aynıdır.  CD’lerinizi  veya portal kütüphanesini KENDİNİZİ DENEYİN sisteminde soruları cevaplandırken kullabilirsiniz.

2-2- Bağımsız Denetim Sınıf eğitimleri öncesinde,  egitim.turmob.org.tr adresli portal üzerindeki “Kendinizi deneyin uygulamasına katılmanız gereklidir. Uygulama  29 Mayıs 2012 Salı Saat: 10:00’da başlayarak   3 Haziran 2012 Pazar Saat: 23.59’da sona erecektir. Yüz Yüze eğitimlere katılabilmek için bu tarihler arasında Kendinizi Deneyin sisteminde başarılı olmanız gerekmektedir.

Kendinizi Deneyin Sisteminde 15 Denetim, 3 KOBİ-TFRS ve 2 Tanede TTK’dan olmak üzere 20 TEST sorusu olacaktır. Başarılı olmanız için en az 10 soruyu doğru cevaplandırmanız gerekmektedir.  Sistemde her sayfada bir soru gelecektir.  Soruyu cevaplamak için doğru şıkkı işaretleyerek  CEVABINIZI  ONAYLAYINIZ tuşuna basmanız gerekmektedir.  Sorunun ekranda kalma süresi yoktur siz şıkkı işaretleyip onaylayana kadar soru ekranda kalacaktır. Cevaplamak için portalda kütüphaneden veya sizlere dağıtılan cdlerden yararlanabilirsiniz. Cevap verdiğiniz sorular YEŞİL,  boş bıraktığınız sorular SARI, henüz cevaplamadığınız sorular BEYAZ renkte görünecektir.  Yukarıda görünen soru numarasını tıklayarak cevabınızı değiştirebilirsiniz.

Sistemde süre veya zaman sınırı olmadığı için belirtilen tarihler arasında sınırsız deneme hakkınız vardır.   Ekranda DENETİM SINIF EĞİTİMLERİNE KATILABİLİRSİNİZ mesajını alana kadar denemeye devam etmeniz önemlidir.

2-3- Sınıf Eğitimi

Uzaktan eğitim tamamlandıktan sonra planlanacaktır.

Sınav veya Eğitim sürecinizde oluşabilecek herhangi bir sorun veya sorularınızla ilgili olarak odamız ile iletişime geçebilirsiniz.

 İyi bir eğitim dönemi geçirmeniz dileği ile,

Ahmet Coşar
ASMMMO Başkanı

 

Portala Giriş ve Eğitim Süresi resimli açıklaması için tıklayınız...

Kendinizi deneyin sistemi resimli açıklaması için tıklayınız... 


ÖNEMLİ UYARI :

Portal erişim için, 

Kullanıcı Adı :TEE-T.C.NO bölümüne 

büyük harflerle TEE-T.C.Kimlik Numaranızı        

(örneğin: TEE-1234567890) yazınız.

Şifre bölümüne ise geçici şifrenizi (123456) yazınız.

TEE- yazmadan sadece T.C. Kimlik numaranız ile giriş yapamazsınız. Portala girdikten sonra bir takım bilgilerinizi güncellemeniz gerekmektedir. En az 2 telefon numarası, öğrenim durumu, e-posta adresi gibi. Güncelleme yapıldıktan sonra KÜTÜPHANE-EĞİTİM bölümü tıklanacaktır.