Facebook'ta Paylas  

YEŞİL KARTLILARIN DİKKATİNE!!!


YEŞİL KARTLILARIN  DİKKATİNE!!!

-    Yeşil kartlılar, vize tarihleri dolana kadar yeşil kart haklarından  faydalanmaya devam edeceklerdir. VİZE BİTİM tarihine kadar herhangi bir işlem yapmalarına gerek yoktur. Sağlık yardımından faydalanabilecektir.

-     Yeşil kart karnelerinin Kurumumuza teslim edilmesine gerek yoktur.

-    Yeşil kart vize tarihi 01.01.2012 tarihinden sonra dolanlar vize tarihi dolmadan 1 ay önce Nüfus Sisteminde Kayıtlı ikamet adreslerinin bağlı bulunduğu İlçe Kaymakamlık  binası içinde yer alan   Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına müracaat ederek, gelir testi yaptıracaklardır.

-    Elinde Yeşil Kartı olup da vize tarihi dolmadığı halde sağlık yardımı alamayanların Rehberlik Servisimize müracaat etmeleri gerekmektedir.


-    2022 Sayılı Kanuna göre özürlü aylığı yada 65 yaş  maaşı  alanlar bu maaşı aldıkları müddetçe  kendileri ve bakmakla yükümlü oldukları eş ve çocukları Genel Sağlık Sigortası kapsamında sağlık yardımından  faydalanacaktır . Yeşil Kartla artık bir ilişkileri kalmamıştır.
                      
      GENEL SAĞLIK SİGORTASI KAPSAMINDA OLMAYANLAR

-    Sosyal Güvenlik Kurumundan hiçbir şekilde sağlık yardımı almayanların 01.01.2012 tarihinden itibaren 1 ay içinde Nüfus Sisteminde Kayıtlı ikamet adreslerinin bağlı bulunduğu İlçe Kaymakamlık  binası içinde yer alan   Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat ederek gelir tespiti yaptırmaları gerekmektedir, Gelir testi yaptırmayanlar veya yaptırmak istemeyenler, Kurumumuza asgari ücretin 2 katı tutarının % 12’si  oranında Genel Sağlık Sigortası Primi ödeyeceklerdir.

ADANA SGK İL MÜDÜRLÜĞÜ