Facebook'ta Paylas  

Sosyal Güvenlik verileri SGK sayfasından sorgulanabilecek.


DUYURU
Sosyal Güvenlik Verilerinin Kurumumuz İnternet Sitesinden Sorgulanması Yapılabilecek

Kurumumuz web sayfasında artık vatandaşlar sigortalılık bilgileri sorgulayabilmektedirler.  15/12/2011 tarihinden itibaren aşağıda belirtilen hizmetler www.sgk.gov.tr adresimizden yapılacak sorgulamalar;
-    Sigortalı tescil kaydı tespiti (4/a, 4/b, 4/c),
-    Hizmet hesabı/ hizmet dökümü ( 4/a),
-    Sigortalı hizmet listesi ( 4/b),
-    Emekli aylık bilgisi ( 4/a, 4/b, 4/c)
-    Müstahaklık sorgulama ( 4/a, 4/b, 4/c),
hizmete açılmıştır.
Buna göre yukarıda sorgulamaya açıldığı belirtilen ekranlara ulaşılması için www.sgk.gov.tr. adresine giriş yapılarak E-SGK bölümünden E-Hizmetler linki tıklanarak Sigortalı Sorgulama ekranına ulaşılacaktır. Bu ekranda, kişisel bilgilerin güvenliğinin sağlanması amacıyla da T.C. Kimlik No’suna ilaveten, baba adı, nüfusa kayıtlı olduğu il, ilçe, cilt ve aile sıra no gibi sadece kişinin nüfus cüzdanından elde edilebilecek bilgiler sorgulamaya esas tutulacaktır.
Uygulamanın aktif hale gelmesiyle birlikte kişisel bilgilerinin www.sgk.gov.tr adresimizden sorgulanmasını istemeyen ve kendisine ait sorgulamaların sadece www.turkiye.gov.tr adresinden yapılabilmesini isteyen sigortalılarımızın duyuru ekinde yer alan  dilekçeyle il müdürlüklerimize veya sosyal güvenlik merkezlerimize şahsen başvurmaları gerektiği ve bu başvuru üzerine Kurumumuz tarafından başvuru sahibinin kişisel bilgilerinin sorgu kapsamı dışında bırakılacağı ve www.sgk.gov.tr adresinden sorgulanmasının pasif hale getirilecektir.

 ADANA SGK İL MÜDÜRLÜĞÜ