Facebook'ta Paylas  

Şubat 2011


Sayın Üyemiz,


Adana SMMMO güçlü bir mesleki  sivil toplum örgütü olarak , Siz değerli üyelerimize kaliteli hizmet anlayışı ile sorunlarına çözüm olmanın peşindedir.
Mesleğimizde her türden gelen istekleri karşılayan  Adana SMMMO, bölgesinde lider bir kuruluştur. Çukurova’nın  mali müşavirlik konusunda ihtiyaçlarını karşılamak adına meslek öncesi ve meslek sonrası düzenli kursları, hizmet içi eğitimleri ile katkı sağlamış ve sağlamaya devam etmektedir. Meslek mensuplarına; Meslekte uzmanlık ile  gelişen teknoloji, internet hizmetlerinde başarı sağlamak adına karar alma süreçlerinde kullanabilecekleri,  muhasebe bilgilerini elde edebilme ve uzmanlaşma yeteneğini kazandırmak, Değişen mevzuatlara bağlı,  geleceğe yatırım olacak alanlarda uzmanlar yetiştirme görevini de açmış olduğu ASMMMO Enstitü’ deki dersler ile sürdürmektedir.
Kayıt dışı, işsizlik gibi temel sorunlara çözüm olarak, mesleki alanlarda Adana İş kur işbirliği ile Ön muhasebe(3 grup) ve Bilgisayarlı Muhasebe (3 grup) işsiz gençlerimize vermiş olduğumuz eğitimlerle düzenlenecek olan sertifika töreni ile bu gençlerimizi iş hayatına kazandırma mutluluğu içinde olup, bir mesleki sivil toplum kuruluşu olarak  istihdama katkı sağlama gayretindeyiz.


Sayın Üyemiz;
Mesleki uzmanlık anlayış içinde ki faaliyetlere katkı sağlarken,  çözüm yolunda öneri ve katkıları ile bize yardımcı olan Gelir idaresi ve Sosyal Güvenlik kurumu sorunları çözmemizde bir araya gelerek  seminer ve paneller gerçekleştirerek mesleğimize katkı sağlamayı  sürdürmüşlerdir.
Bu birliktelik, entegrasyon sağlanamazsa ve her şey tek taraflı bir işleme dönerse;  mesleki konular da  sıkıntıları  çözmek zaten mümkün de olmayacaktır.
Önceden hüküm vermeden, mesleki sivil toplum örgütlerin önemine ve bilgisine değer veren bir başlangıç adına.

Saygılarımla
Ahmet COŞAR
Başkan