Facebook'ta Paylas  

Adana SMMMO ve Adana Çobanoğlu Ticaret Meslek Lisesi MESLEKİ EĞİTİM protokolü Luca Eğitimleri Sertifika Töreni


Adana SMMMO ve Adana Çobanoğlu Ticaret Meslek Lisesi MESLEKİ EĞİTİM protokolü çerçevesinde Ara Eleman Yetiştirilmesi için düzenlenen Luca Eğitimleri Sertifika Töreninde katılımcılara sertifikaları teslim edildi.

Oda başkanı Ahmet Coşar konuşmasında; İçinde bulunduğumuz “Bilgi Çağında” Internet ve gelişen Internet teknolojileri gibi yeni kavramlar ve teknolojiler sunmaktadır. Her geçen gün artan bilgi yumağı; bilgi çağında insanın kendini sürekli yenileme ve geliştirme ihtiyacını daha fazla hissettirmekte hatta zorunlu kılmaktadır. Sadece meslek mensupları için değil, Ticaret liselerinde ve üniversitelerde de sürekli eğitim talebi ve  eğitim almak isteyen öğrenci sayısı her geçen gün artmaktadır. işte bu noktada Adana mali müşavirler odası olarak Çobanoğlu ticaret lisesi ile yapmış olduğumuz eğitim işbirliği protokolü çerçevesinde luca web tabanlı muhasebe programının eğitimlerini tamamladık, ayrıca eğitimlerimizde meslek hukuku, vergi hukuku ve ticaret hukuku alanlarında da dersler vererek meslek mensuplarının ihtiyacı olan ara eleman yetiştirme yolunda bir adım daha attık, odamıza desteklerinden dolayı sayın okul müdürümüz Ömer Gök’e ayrıca huzurlarınızda odamız adına teşekkür ediyorum. 

Ticaret lisesi müdür Ömer Gök ise konuşmasında; 

 Dünyada her yıl binlerce insan okul dışında meslek odaları, sertifika programları, bir mesleğe hazırlamak, meslekte ilerlemelerini sağlamak ve yenilikleri öğretmek amacıyla yapılan öğretim etkinlikleri sürecinden geçerek yeni bilgi, beceri, tutum ve değerler kazanmaktadırlar. Mali müşavirlik, muhasebecilik gibi mevzuatların değiştirildiği, yenilendiği ve sürekli bilgiyi güncelleştirmenin önemli olduğu mesleklerde, odalarla ilişkilerin çok önemli olduğu bu kapsamda odanız ile yapmış olduğumuz eğitim işbirliği çerçevesinde 53 öğrencimiz artık luca programını kullanabilmektedir. Meslek mensupları; stajyer ihtiyacında, okulumuzu arayarak luca programı bilen stajyer istediklerinde öğrenci göndermemiz artık daha kolay olacaktır. Bu katkılardan dolayı oda başkanımız Sn. Ahmet Coşar’a özellikle teşekkür ederim dedi.


 Tören Fotoğraları için tıklayınız...