Facebook'ta Paylas  

ADANA SMMMO İLE Ç.Ü ADANA MESLEKYÜKSEKOKULU İŞBİRLİĞİ İLE HAZIRLANAN STAJ EĞİTİMLERİ SONA ERDİ


SMMMO ile Adana Meslek Yüksek Okulu arasında yapılan iş birliği çerçevesinde staj programı 11.09.2014 tarihi itibariyle sonuçlanmıştır. Gelecekte muhasebe mesleğini icra edecek öğrencilerin büyük bir çoğunluğunu yetiştiren Adana Meslek Yüksek Okulu ile ASMMMO bünyesinde başlatılan bu staj programı büyük ilgi gördü. Bu staj programında yoğun olarak Luca web tabanlı muhasebe programı anlatıldı. Bu iş birliği Meslek Yüksek Okullarından mezun olacak geleceğin meslek mensuplarına istihdam yaratmak amacıyla geliştirildi ve geleceğin muhasebe yardımcı elemanları ve mali müşavirlerin Luca muhasebe yazlımı ile bugünden tanışması sağlandı.

Türkiye’de bir ilk olan bu staj programı ile her açıdan öğrenciye başarı ve katkı sağlanmıştır. Mesleğe yönelik yapılan bu program öğrencilere iş olanağı sağlamaktadır. Sadece ders düzeyinde eğitimle yetinmeyip uygulamalı işlemler yaparak öğrencilerin meslek ile kaynaşması sağlanmıştır. Uygulamalı işler bünyesinde ;

1-    Hesap planı işlemleri

2-    Muhasebe fiş girişleri

3-    Stok girişleri

4-    Yansıtma işlemleri

5-    Beyanname doldurması

6-    Ssk işçi giriş çıkışları

7-    Ücret bordrosu işlemleri

8-    Vergi mevzuatı

9-    Türk ticaret kanunu eğitimleri verilmiştir.

 

Program boyunca yapılan uygulamalı eğitimle ticari işlemleri kavramak artık öğrenciler için çok kolay ve rahat olmuştur. Staj programı bünyesinde öğretilen Luca programı işletmelerin işlemlerini büyük ölçüde kolaylaştırmıştır.