Facebook'ta Paylas  

ASMMMO Ç.Ü. ADANA MESLEK YÜKSEKOKULU İLE İŞBİRİLİĞİNE GİDİYOR


ASMMMO  Ç.Ü. ADANA MESLEK YÜKSEKOKULU İLE İŞBİRİLİĞİNE GİDİYOR

Adana  Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Ahmet Coşar ile Mali Müşavir Ayhan Temur  Ç.Ü  Adana  Meslek Yüksek Okulu Müdürü Haydar Şengül ve Öğretim Görevlisi Filiz Yücel’i  ziyaret etti. Ziyarette ASMMMO eğitimleri ve TESMER çalışmaları hakkında okul müdürü Haydar Şengül'e  bilgi veren Coşar, her zaman işbirliğine hazır olduklarını söyledi.

 Adana SMMMO Oda Başkanı Ahmet Coşar ve Mali müşavir Ayhan Temur Ç.Ü Meslek Yüksek Okulu Müdürü Haydar Şengül’ü ziyaret etti.

Ziyarette Öğretim Görevlilerinden Filiz Yücel’de hazır bulundu. Ziyarette Temel Eğitim ve Staj Merkezi’nin çalışmaları hakkında açıklamada bulunan Oda Başkanı Ahmet Coşar, Çukurova Üniversitesi  ile her zaman işbirliğine hazır olduklarını söyledi. Ayrıca muhasebe programı olan LUCA hakkında gerekli alt yapı desteğini de vereceklerini ifade eden Coşar, “Teknik mesleki eğitimin yanı sıra; meslek etiği ve kültürünün oluşturulması anlayışıyla da hareket eden ASMMMO, “Sürekli Mesleki Eğitim” çalışmalarıyla meslek aday ve mensuplarının yeteneklerinin korunması, geliştirilmesi, hizmete yatkınlıkları ile verimliliğin arttırılması ve üst unvanlara hazırlanmaları için planlı ve programlı eğitimler gerçekleştirilmektedir.  Bu çerçevede biz ASMMMO olarak Meslek yüksekokulumuza her türlü katkıyı vermeye hazırız. Bu konuda odamız üstüne düşeni yapacaktır. LUCA sistemine bağlı meslek mensupları zaman ve mekândan bağımsız, internet üzerinden işlemlerini gerçekleştirmekte, bedel ödemeden, sınırsız kullanıcı özelliğiyle müşterileriyle iş yükünü paylaşmakta, tüm güncellemelerden merkezi olarak anında ve ücretsiz faydalanmakta ve en ileri teknolojiler kullanılarak muhasebe dünyasının kâbusu olan yedek alma işlemine son vermektedir. Bu program sayesinde okulumuz meslek öğretim kadrosu ve bölüm öğrencileri kendini en iyi şekilde geliştirecek ve dünyadaki norm ve standartlarına ayak uyduracaktır. Biz ASMMMO olarak her zaman yanınızda olacağız ve her konuda sizlere destek olacağız”

Ç.Ü. Meslek Yüksek Okulu  Müdürü Haydar Şengül  ise, ASMMMO  Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Coşar’a teşekkür ederek, her zaman desteklerini beklediklerini dile getirdi.

Bu ziyaret sonucunda ilk olarak 4 Ağustos 2014 tarihi ile 4 Eylül 2014 tarihleri arasında yüksekokul öğrencilerinin 30 gün sürecek olan staj programlarını üstlenen  ASMMMO  Oda Başkanı Ahmet Coşar ASMMMO binasının fiziki ortamlarının kullanılacağını ve Oda eğitmenlerinin görev alacağını  belirtti.