Facebook'ta Paylas  

Gelir İdaresi Başkanlığı'ndan DUYURU


 01.04.2014 Kurum Geçici Beyannamesi Değişikliği

2014/1 Dönemine ait Kurum Geçici Beyannamesi gönderecek tüm mükelleflerin güncel Beyanname Düzenleme Programı'nı Gerekli Programlar bölümünden indirip kurmaları gerekmektedir. 

01.04.2014 Gelir Geçici Beyanname Değişikliği

2014/1 dönemine ait Gelir Geçici Beyannamesi gönderecek tüm mükelleflerin güncel Beyanname Düzenleme Programı'nı Gerekli Programlar bölümünden indirip kurmaları gerekmektedir. 

01.04.2014 Kurumlar Vergisi Beyannamesi

2013 dönemi için Kurumlar Vergisi Beyannamesi gönderecek tüm mükelleflerin güncel Beyanname Düzenleme Programı'nı Gerekli Programlar bölümünden indirip kurmaları gerekmektedir. 

01.04.2014 E-Beyannameden Mükelleflerimize Bir Hizmet Daha Açılmıştır

Siz Sayın Meslek Mensupları veya e-beyanname gönderme yetkisi olan mükelleflerimize yeni bir hizmet daha sunmaktayız. 

1 . Mükellefleri ile aralarında sözleşmesi olan meslek mensupları ve e-beyanname gönderme yetkisi olan mükellefler, 28.04.2013 tarihine kadar 2013 dönemine ait ödenen KURUMLAR VERGİSİ GECİCİ VERGİ MİKTARLARI artık kendi kullanıcı kodları ile e-beyannameye bağlandıklarında GİB ambleminin altında MESAJLAR kulakçığında görebileceklerdir. Bu tarihden sonra ödenen geçici vergi miktarları görülmez. 

2. Meslek mensupları Aracılık /Sorumluluk Sözleşmesi imzalamış oldukları mükelleflerinin, bu güne kadar girmemiş oldukları defterlere ait "GİRİLMEYEN DEFTER BİLGİLERİNİN" sayılarını görebileceklerdir. VUK 277 Madde kapsamında Başkanlığımızca istenilen bilgiler biran önce girilmelidir. Bu bilgiler günlük olarak takip edilecektir.