Facebook'ta Paylas  

****************Adana Sosyal Güvenlik Kurumundan Duyuru******************


 

DUYURU
 
 
 
            Yakın bir zamanda; Sosyal Güvenlik Kurumuna borçlu sigortalılarımızın borçlarının yeniden yapılandırılması söz konusu olacaktır.
            Adana ili olarak 4-b (Bağ-Kur) sigortalılarımızdan 38 bin borçlu sigortalılarımız bulunmaktadır. Bunlardan bir kısmı hiç prim ödemesi olmadığı gibi kısmen prim ödemesinde bulunanlar mevcuttur.
            4-b (Bağ-Kur) sigortalılarımızın Kurumumuza tescilleri yapıldıktan sonra işini terk edenler yada işini terk edip tekrar iş yeri açanlar durumlarındaki bu değişiklikleri Kurum bugüne kadar bildirmedikleri için sistemde görüldüğü kadar hizmetleri olmadığı gibi sistemde görülen borçları da gerçek olmayabiliyor.
            İlgililerin gerçek borçlarının yeniden yapılandırması ve yapılandırmanın ileride bozulmaması için bu durumda olan sigortalılarımızın gerçek sigortalılık hizmet sürelerinin tespiti ve Kurum kayıtlarına işlenebilmesi için Merkez Müdürlüklerimize müracaat ederek boş sigortalılık tespit belgelerini alarak kayıtlı oldukları Kurum ve Kuruluşlardan (Meslek odası, Esnaf sicil, Ticaret Odası, Vergi Daireleri) tanzim ve tasdik ettirerek güncel olan adres bilgileriyle birlikte yine Merkez Müdürlüklerimize teslim etmeleri yada posta yoluyla göndermeleri kendi menfaatleri için önem arz etmektedir.
            Tüm borçlu Bağ-Kur(4-b) sigortalılarımıza önemle duyurulur.